top of page

Dit zijn de (uitgesproken) ambities van de ploegen en renners in de Tour

Bijgewerkt op: 22 uur geleden

Stop maar met het uitpluizen van al die interviews in het Portugees of Deens. Wij deden het in uw plaats en verzamelden de opvallendste quotes uit het Tour-peloton. Wie ambieert een klassement? En wie gaat zich mengen in de sprints? Een overzicht.

Veel volk tijdens de ploegenpresentatie: Lille maakt zich op voor de Grand Départ. Foto: Belga
Veel volk tijdens de ploegenpresentatie: Lille maakt zich op voor de Grand Départ. Foto: Belga

Alpecin-Deceuninck


Mathieu van der Poel (8M) heeft een haat-liefdeverhouding met de Tour. “De groene trui is op dit moment geen doel, want dan zou ik ook de pelotonsprints moeten doen en daarin hebben we een doel met Jasper”, verklapte de Nederlander donderdag op een persconferentie.” Je weet nooit hoe het gaat, maar het is niet zo dat ik met een duidelijk doel start om voor groen te gaan.”


VDP ziet vooral kansen voor zichzelf in de eerste week: “Er is niet direct een rit die ik aangekruist heb. We bekijken het dag per dag, maar ik zie de nodige kansen op succes in deze eerste week van de Tour.”

"De groene trui is op dit moment geen doel, want dan zou ik ook de pelotonsprints moeten doen en daarin hebben we een doel met Jasper" Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck)

Jasper Philipsen (9M) is het tweede speerpunt in de ploeg van de Roodhoofts, de Vlam van Ham krijgt zaterdag meteen een unieke kans op le maillot jaune. "Zoveel kansen op geel krijgt een sprinter niet. Begin met een proloog en het wordt al een stuk moeilijker. En het klinkt misschien stom, maar zo’n gele trui, thuis in je kast of ingekaderd aan de muur: ik zou het wel willen”, vertelde de Limburger donderdag nog in Het Nieuwsblad.



Als Philipsen niet over de Franse heuveltjes geraakt, is er met Kaden Groves (5M) altijd nog een plan B aanwezig. “In de Tour zal ik uiteraard Jasper en ondersteunen”, vertelde de Australiër aan Cycling Pro Net. “Jaspers track record is daar meer dan geweldig…maar ik droom er ook van om op een dag zelf mee te doen voor ritzeges in de Tour. En misschien duikt er dit jaar al eens een kans op.”


Het trio krijgt Belgen Jonas Rickaert (2M), Xandro Meurisse en (3M) Gianni Vermeersch (3M) in steun. Emiel Verstrynge (2M) was de grote verrassing in de selectie. De veldrijder vertelde in het Nieuwsblad dat het zijn taak is om Van der Poel, Philipsen en Groves aan ritzeges te helpen “maar in het tweede deel van de Tour zullen er misschien kansen liggen om mee te gaan in de vroege vlucht”. Silvan Dillier (2M) vervolledigt de selectie. 


Arkéa-B&B Hotels

De Bretoense ploeg wil het kunststukje van vorig jaar herhalen, toen won de rode brigade een etappe in de Tour met Kévin Vauqelin (4M). Ook dit jaar is de puncher de absolute kopman van de ploeg. “Een ritzege is ons doel”, bevestigt ploegleider Didier Rous op de site van Arkéa-B&B Hotels.


“Vauqelin heeft vorig jaar al laten zien dat hij de verwachtingen in de Tour kan inlossen. “Zijn vorm in juni (Vauqelin werd onlangs tweede in de Ronde van Zwitserland en pakte daarna zilver op het Frans kampioenschap, red.) bewijst dat hij in de beste fysieke en mentale conditie afreist naar Lille. Hij kan straks een of meerdere mooie resultaten behalen.”


Met drie toptienplaatsen in zijn laatste zes koersen, lijkt Arnaud Démare (5M) net op tijd op weg naar de topvorm. “In de laatste koersen heeft hij bewezen dat hij in staat is om een goede sprint te rijden”, vindt Rous. “Hij toonde recent in Kopenhagen dat hij in goede conditie is. Het is aan hem om dat te bevestigen in de Tour.”


Als Démare gelost is, moet Clément Venturini (4M) proberen aanhaken. “De punchaankomsten moeten hem liggen. We verwachten hem daar, als de pure sprinters gelost zijn. We geloven in hem in dat soort etappes, maar hij zal Vauqelin en Démare ook moeten ondersteunen, als dat nodig is.”



Amaury Capiot (3M) is niet de eerste optie als het tot een sprint komt, bevestigt de ploegleiding. “Hij kan op verschillende manieren ingezet worden, zoals het ondersteunen van Arnaud Démare in de sprintetappe of door te werken voor Kévin Vauqelin.”


Voor Ewen Costiou (3M) wordt het zijn tweede grote ronde, na de Giro in 2024. Zijn mogelijkheden worden nogal vaag omschreven door de ploegleiding: “Het is aan hem om het beste uit de drie weken te halen.”


Cristian Rodriguez (3M) krijgt in bepaalde etappes een vrije rol: “We verwachten hem in de bergetappes, maar hij moet ook onze kopmannen in de heuvel- en punchritten ondersteunen.”


Raúl Garcia-Pierna (2M) en Mathis Le Berre (2M) krijgen carte blanche in de overgangsetappes: “Daarin mogen ze meeglippen in ontsnappingen”, verklapt Rous. “Maar we verwachten ook dat ze Arnaud Démare ondersteunen in de sprintetappes.”

Bahrain – Victorious


Santiago Buitrago (5M) is de leider van de ploeg en steekt zijn ambitie niet onder stoelen of banken. “Ik ben al voor deze Tour aan het trainen sinds de slotetappe van vorig jaar in Nice”, vertelt de Colombiaan op de ploegwebsite. “Ik wil proberen om beter te doen dan mijn tiende plek van vorig jaar. Ik hoop daarnaast ook om mee te kunnen doen voor ritwinst, maar het hoofddoel is een goed klassement. We hebben als team al heel hard gewerkt om in de top vijf te geraken, of zelfs het podium.”



Lenny Martinez (5M), die dit seizoen al een rit won in Parijs-Nice, de Ronde van Romandië en de Dauphiné begint ambitieus aan zijn tweede Tour: “Ik richt me niet op het klassement, maar wel op dagsucces”, vertelde de 21-jarige Fransman woensdag op zijn persconferentie. “Ik weet ook dat als ik voor een etappezege ga, dat in de laatste twee weken zou kunnen zijn. Tegen die tijd kan ik misschien al wat punten voor het bergklassement gaan binnenhalen, al komt de bollentrui wel op de tweede plaats.”  


"Ik richt me niet op het klassement, maar wel op dagsucces" Lenny Martinez (Bahrain-Victorious)

Voor dagsucces kijkt Martinez vooral naar etappe 7, die finisht op de Mur de Bretagne. “Dat is een rit die ik graag zou willen winnen. Met mijn nieuwe trainer heb ik de punchy kant veel meer getraind. Ik denk dat dat heel belangrijk is. Daardoor heb ik op dat soort aankomsten nu ook veel meer vertrouwen.”


Fred Wright (3M) en Robert Stannard (3M) moeten sprinter Phil Bauhaus (5M) vooraan afzetten in de slotkilometers.


Jack Haig (3M) en Matej Mohoric (3M) zijn de twee wegkapiteins van dienst, al krijgt de Sloveen ook de vrijheid om een nieuwe ritoverwinning toe te voegen aan zijn indrukwekkend palmares. Veteraan Kamil Gredak (2M) moet het vuile werk opknappen voor de kopmannen.



Cofidis


De Franse ploeg heeft een duidelijk doel voor ogen: etappezeges. Manager Cédric Vasseur licht de kort toe op de website van de ploeg: “Bryan Coquard (5M) en Alexis Renard (2M), die bijgestaan ​​worden door Damien Touzé, zullen zich mengen in de sprintetappes. Alex Aranburu (4M), Ion Izagirre (3M), Dylan Teuns (3M) en Benjamin Thomas (3M) kunnen aanvallen. Hetzelfde geldt voor Emmanuel Buchmann (3M), die wellicht ook in staat is om een goed klassement te rijden.”



Decathlon – AG2R


Geen Paul Seixas of Dorian Godon, die vorig weekend Frans kampioen werd, te bespeuren in de Tourselectie van Decathlon – AG2R. Felix Gall (5M) is het uitgesproken speerpunt van de Franse équipe. “Het klassement zal niet mijn eerste doel zijn”, verklapt de Oostenrijker. “Ik mik vooral op een ritzege in de komende drie weken. Als die ritzege uit een ontsnapping komt, kan me die ook een mooie plek in het klassement opleveren. Ik voel me alleszins klaar voor de Tour. We hebben laten zien, vooral in de Ronde van Zwitserland en het Critérium du Dauphiné, dat we echt een sterk team zijn."


Sportdirecteur Sébastien Joly bevestigt de ambities van Gall: “In tegenstelling tot vorig jaar, toen we defensief koersten, willen we dat een goede plaats in het algemeen klassement voor Felix Gall voortkomt uit zijn pogingen om in de ontsnapping te zitten. Felix behoort tot de beste klimmers van het peloton, hij heeft vertrouwen en zal erop gebrand zijn zijn prestaties van 2023 te herhalen (een etappezege in Courchevel op de koninginnenrit, red.)."

"Het klassement zal niet mijn eerste doel zijn. Ik mik vooral op een ritzege in de komende drie weken" Felix Gall (Decathlon - AG2R)

Over de andere zeven renners in de Tourselectie wordt er niet eens gesproken op de ploegwebsite, al mogen we verwachten dat Aurélien Paret-Peintre (4M) en Clément Berthet (3M) hun kopman in de bergen zullen moeten bijstaan. Voor de tijdritten telt de ploeg dan weer twee gevaarlijke outsiders: Stefan Bissegger (3M) en Bruno Armirail (3M). Oliver Naesen (2M), Callum Scotson (2M) en Bastien Tronchon (3M) vervolledigen de achtkoppige selectie.


EF Education-EasyPost

Door buikpuin en hoge koorts moest EF Richard Carapaz schrappen van de deelnemerslijst. Daardoor zet de Amerikaanse ploeg meer dan ooit in op aanvallers. “Onze mannen zullen in de aanval gaan. Ze zullen elke kans in het Centraal Massief, de Pyreneeën en de Alpen benutten. Kijk uit naar hun aanvallen tot aan de slotronde in Parijs, over Montmartre en de Champs-Élysées”, klinkt het in een perscommuniqué.


Met Ben Healy (4M) neemt de ploegleiding alvast een aanvaller pur sang mee: “Het zou geweldig zijn om een rit in de Tour te winnen. Het is jammer dat we Richie (Carapaz, red.) in de aanloop naar de Tour verloren, want hij vloog in de Giro, maar ik denk dat de rest van ons er klaar voor is om een ​​stap hogerop te zetten. Na de Dauphiné heb ik hard gewerkt op hoogtestage in Andorra. Nu is het tijd om te racen.”



Wout van Aert ontmoet zijn Amerikaanse angstgegner Neilson Powless (4M) opnieuw in Frankrijk. De winnaar van Dwars door Vlaanderen wil zijn palmares aandikken met een ritzege in de Tour en/of de gele trui. “Dat zou mijn carrière compleet maken. Ik heb al verschillende races gewonnen, maar een ritwinst of de gele trui dragen zijn de dingen die ik nog mis.”


Ook Marijn van den Berg (5M) droomt van een ritzege: “Dat zou mijn carrière make Ik ben weliswaar geen pure sprinter. Vincenzo (Albanese, red.) is er ook en hij is in topvorm. Ik zal hem helpen en hopelijk krijg ik ook enkele mogelijkheden om mijn eigen kans te gaan.”


"Die eerste tien ritten passen bij mijn profiel. Ik zal alles doen om het team te helpen, maar mijn persoonlijke ambitie is om te proberen een rit te winnen" Vincenzo Albanese (EF Education - EasyPost)

De Nederlander zal zijn Italiaanse ploegmaat Vincenzo Albanese (4M) dus bijstaan, die ziet alleszins een eerste tiendaagse op zijn maat: “Die eerste tien ritten passen bij mijn profiel. Ik zal alles doen om het team te helpen, maar mijn persoonlijke ambitie is om te proberen een rit te winnen.”

Kasper Asgreen (3M) weet al hoe dat voelt, de sterke Deen won in 2023 de 18de etappe in de Tour. “Het is mijn droom om er nog eentje te winnen. Ik heb enkele etappes omcirkeld waarin ik in de ontsnapping wil zitten.”


Knechten lijken er niet te zijn in de Amerikaanse ploeg, want ook Alex Baudin (3M), Harry Sweeny (2M) en Michael Valgren (3M) laten in het communiqué weten dat ze een etappezege najagen.



Groupama – FDJ


Een ploeg vol vrijbuiters: zo kan je de Tourselectie van Groupama-FDJ wel omschrijven. Ploegleider Marc Madiot blikte na de Ronde van Zwitserland en het Crritérium du Dauphiné al vooruit op de Tour bij Cyclism’ Actu. “Romain Grégoire (4M) reed een goede Ronde van Zwitserland. Door een etappe te winnen bereikte hij er zijn eerste doel, waarna hij ook nog enkele dagen de gele trui droeg.”


Madiot was ook erg tevreden over de sterke prestaties van Lewis Askey (3M). “Hij eindigde twee keer op het podium in massasprints. Over het algemeen zijn de resultaten dus behoorlijk positief.”


Groupama-FDJ reed een onopvallende Dauphiné, al stelde Guillaume Martin (4M) wel zijn tiende plek in het klassement veilig. “Guillaume is een zeer goede renner en hij heeft onze verwachtingen in de Dauphiné perfect waargemaakt”, blikt Madiot terug. “Ik weet zeker dat hij ons veel voldoening zal schenken in de Tour.”


Waarop mikken de Fransen dan? “Net als veel andere ploegen in de "onderbuik" van het WorldTour-peloton, is ons hoofddoel een etappezege”, stelt Madiot duidelijk. “Daarnaast willen we zo dicht mogelijk bij de besten te komen, vooral met Martin.”


Vervolledigen de selectie: Valentin Madouas (4M), Paul Penhoët (4M), Quentin Pacher (3M), Cyril Barthe (2M) en Clement Russo (2M).



Ineos Grenadiers

De Britse formatie maakte als laatste zijn Tourselectie bekend. Carlos Rodriguez (6M) is de kopman voor het klassement. “Het doel was altijd al om in juli in mijn beste vorm aan de start van de Tour te verschijnen. Tot nu toe is alles volgens plan verlopen. Ik wil zo hoog mogelijk eindigen in het algemeen klassement”, laat de Spanjaard weten.


Ook veteraan Geraint Thomas (4M) is er opnieuw bij, voor de veertiende keer al. “Het zou geweldig zijn als ik nog eens een rit kan winnen en daarnaast wil ik Carlos zoveel mogelijk helpen in de bergen.”


Met Thymen Arensman (4M) telt Ineos Grenadiers nog een derde potentiële klassementsman. “Maar ik ga niet als klassementsrenner”, zei de Nederlander al aan In de Leiderstrui. “Ik ga als joker die soms zijn eigen kans kan gaan en soms kopman Carlos Rodriguez zal helpen.”


Filippo Ganna (5M) gaat voor een etappezege, maar sluit de tweede tijdrit al uit. Tobias Foss (4M), Axel Laurence (4M), Connor Swift (2M) en Sam Watson (3M) vervolledigen de selectie. “Als team hebben we dit seizoen gekoerst zoals we dat het liefst doen: afgessief, met vrijheid en flair”, zegt performance director Scott Drawer. “We zijn klaar om hetzelfde te laten zien in de grootste wedstrijd van het jaar.”


Intermarché – Wanty

Na het Toursucces van vorig jaar hoopt Biniam Girmay (7M) dit jaar te bevestigen: "'Het seizoen is tot dusver nog niet perfect geweest, want ik heb nog niet gewonnen. De vorm is echter hetzelfde als afgelopen seizoen in aanloop naar de Tour, denk ik. Ik heb dezelfde voorbereiding gedraaid, op hoogte. Ik kijk dan ook heel erg uit naar de Tour, waar ik een einde aan die droogte hoop te maken. Het doel is een rit winnen."


Daarvoor ziet de groene trui van vorig jaar al meteen een kans in de eerste twee dagen. "Maar ik zou mezelf eerder als favoriet opschrijven voor dag twee dan voor dag één. In Lille gaan alle sprinters er voor en als je naar de startlijst kijkt, zie je dat het er héél veel zijn dit jaar. De etappe van zondag is een grotere kans voor mij. Het profiel is zwaar en er zijn veel mannen die dat aankunnen, maar ik zie het echt als een mooie kans."



“Biniam Girmay is uiteraard het speerpunt voor de sprints en de lastige aankomsten", vertelde Performance Manager Aike Visbeek eerder al op de website van de ploeg. "We hebben de kern rondom hem versterkt, door naast Laurenz Rex (2M) en Hugo Page (3M) ook Jonas Rutsch (2M) aan te trekken en talenten als Vito Braet (2M) en Roel van Sintmaartensdijk (2M) regelmatig met Biniam te laten koersen in het voorjaar.”


“Vito heeft overigens ook de capaciteiten om in de lastige sprintaankomsten een rol te spelen. Jonas heeft met zijn zesde plaats in Parijs-Roubaix dan weer zijn grote motor in de verf gezet, hij is één van onze opties in de jacht op etappes.”


Met Georg Zimmermann (2M) en Louis Barré (3M) heeft de Belgische ploeg nog twee serieuze kanshebbers op ritwinst: “Louis ontdekt de Tour. We zijn benieuwd wat hij kan bereiken, zeker na wat hij onlangs in de Dauphiné heeft laten zien”, besluit Visbeek.

Israel – Premier Tech


In mei mikten ze nog op het algemeen klassement met Derek Gee, maar in de Tour gaat Israel – Premier Tech opnieuw voluit voor ritzeges. “We gaan bekijken hoe we een poging kunnen doen in bijna elke rit, want we kunnen het ons niet veroorloven om kansen te laten liggen”, zegt Sports Manager Steve Bauer.


“We hebben meerdere jongens voor wie er kansen zijn in de eerste week”, gaat Bauer verder. “Vooral Ackie (Pascal Ackermann (5M), red.) en Jake (Stewart (4M), red.) zullen sleutelpionnionen zijn, zij worden ondersteund door een solide groep.”


"Als ik naar het routeboek kijk, verlies ik slaap", lachte Stewart in een interview met Daniel Benson. "Ik bekijk het dag per dag, en de tweede rit lijkt interessant voor me te kunnen zijn. Het hangt altijd af van hoe men de finale wilt rijden, maar als er een uitgedund peloton gaat sprinten, zou ik daar wel oren naar hebben."


"Er zijn veel kansen voor sprinters dit jaar. Het zou fantastisch zijn om een rit te winnen en de gele trui te pakken" Pascal Ackermann (Israel - Premier Tech)

In het hooggebergte is Mike (Michael Woods (4M), red.) onze beste klimmer. Hij heeft in het verleden al bewezen dat hij ritten in grote rondes kan winnen. “Vanaf rit zes ben ik enthousiast over alles. Jullie mogen me nog niet verwachten in de openingsetappes, ik wil proberen om veilig aan de meet te geraken”, klonk het bij de Canadees.


Ackermann kan zijn trilogie vervolledigen. Na ritzeges in de Giro en de Vuelta krijgt hij in de komende weken de kans om ook in de Tour te winnen. “Er zijn veel kansen voor sprinters dit jaar. Het zou fantastisch zijn om een rit te winnen en de gele trui te pakken.”



Joe Blackmore (3M), vorig jaar nog winnaar van de Ronde van de Toekomst, maakt zijn debuut: “Er zijn enkele etappes in de eerste week, met die punchy aankomsten, waarin ik mezelf kan tonen. Daarnaast hoop ik Pascal te helpen in de sprintetappes en Michael in de tweede en derde week.”


Alexey Lutsenko (4M), Matis Louvel (2M), Guillaume Boivin (2M) en Krists Neilands (2M) maken de achtkoppige selectie compleet.

Jayco – AlUla

Een mix van alles: zo zou je de Tourselectie van Jayco-AlUla kunnen omschrijven. De Australische formatie speelt Ben O’Connor (6M) uit als klassementsman, rekent op Dylan Groenewegen (5M) voor de sprints en reist met enkele vrijbuiters naar Lille.


O’Connor eindigde al in de drie grote rondes in de top vijf in het eindklassement, daar gaat de Australiër ook dit keer voor. “We hebben een zeer veelzijdige ploeg en ik heb in het verleden goed gepresteerd in grote rondes, dus ik zal er alles aan doen om terug te keren naar de top vijf.  Het wordt zaak om de eerste helft van de Tour te doorstaan en in de tweede helft te presteren”, vertelt hij op de website van de ploeg.


Voor Dylan Groenewegen geldt de omgekeerde volgorde: de Nederlander moet vooral presteren in het eerste deel van de Tour. “Het grote doel voor mij is om meteen in de eerste rit toe te slaan en de gele trui te pakken”, vertelde hij aan Wielerflits. “De eerste etappe is natuurlijk superbelangrijk en mijn ogen zijn daar nu op gericht, maar er komen daarna nog meer kansen. Op papier zal ik rond de zes kansen krijgen, denk ik.”


O’Connor wordt in de bergen bijgestaan door Luke Plapp (4M) en Eddie Dunbar (4M), Dylan Groenewegen krijgt Elmar Reinders (2M), Luke Durbridge (2M) en Luka Mezgec (3M) mee in steun. Zwitsers kampioen Mauro Schmid (4M) is de laatste renner in de selectie.

Lidl-Trek

Zes etappezeges en het puntenklassement. De Giro was een enorm succes voor de Duits-Amerikaanse formatie. Kunnen ze dat kunststukje herhalen in de Tour? “We hebben meerdere doelen”, verklapt sportief directeur Steven De Jongh op de ploegwebsite.

Het eerste grote doel wordt de openingsetappe van zaterdag met Jonathan Milan (7M) De openingsetappe heeft ‘Johnny’ dan ook met rood omcirkeld, zo vertelde hij op een persmoment van Lidl-Trek. “Het geel is een grote droom, het staat voor mij gelijk aan de roze trui. Iben ook wat kilo's kwijtgespeeld op hoogtestage en in de Dauphiné, maar het maakt geen super groot verschil. We werken er veel aan om goed te beklimmingen over te komen. Of de groene trui dan een doel is? Het is een van mijn grote doelstellingen deze Tour, al denk ik wel dat het lastig gaat worden.”



Jonathan Milan krijgt zijn goed getrainde lead-out mee met Jasper Stuyven (4M), Edward Theuns (2M) en Simone Consonni (2M).


Oorspronkelijk was een goed klassement rijden met Mattias Skjelmose (6M) het tweede doel van Lidl-Trek, maar daar kwam de Deense kopman donderdag op terug: “Het klassement is niet het grote doel. Ik denk dat een rit en de bergtrui ook een groot succes voor mij zouden zijn”, gaf Skjelmose, die zelfs de puntentelling al in detail had bekeken, toe.


"Ik ben excited, maar heb niet het vertrouwen dat ik hoopte te hebben twee dagen voor de Tour" Thibau Nys (Lidl-Trek)

Met man-in-vorm Quinn Simons (3M) telt de ploeg ook een potentiële rittenkaper: “Maar hij zal de vaste man op kop van het peloton zijn. Hij moet dus veel kilometers vooraan rijden om een sprint mogelijk te maken. Tom Skujins (3M) zal ook Mattias aflossen”, vertelt Steven De Jongh op de ploegwebsite.


Het laatste plekje is voor Thibau Nys (5M), die zijn debuut maakt in een grote ronde. “Het is niet dat ik blaak van het zelfvertrouwen op dit moment, maar dat is ook omdat ik gewoon een realistisch persoon ben”, verklapte onze landgenoot aan de tientallen journalisten op de druk bijgewoonde persconferentie. “Ik ben excited, maar heb niet het vertrouwen dat ik hoopte te hebben twee dagen voor de Tour. Het is een redelijk zware voorbereiding geweest met een harde crash op hoogtestage"


"Toen ik me weer beter voelde, werd ik tweede in de GP Gippingen, maar toen werd ik twee dagen ziek. Dat was vooral mentaal vervelend, want ik wilde vertrouwen zoeken in de Baloise Tour. Pas op: fysiek ben ik oké, hè. Ik weet wel ongeveer waar ik sta. Maar er zijn nog wat vraagtekens. Het is de Tour, hè. Ik kan het niveau niet inschatten, omdat het met niets te vergelijken valt met wat ik in het verleden al gedaan heb.”


Lotto


Jarrad Drizners en Jasper De Buyst moeten sprintkopman Arnaud De Lie ondersteunen. “We weten allemaal dat hij uit een moeilijkere periode komt, maar in de Ronde van Zwitserland groeide zijn vertrouwen dag na dag. Hij is helemaal terug en klaar voor drie weken Frankrijk”, licht sportief manager Kurt Van de Wouter de selectie al voor een stukje toe op de ploegwebsite.



Lennert Van Eetvelt (4M) debuteert in de Tour, hij krijgt onder andere Eduardo Sepulveda (2M) mee in steun. “ Ik zou niet graag starten met het idee om het in de eerste dagen te laten lopen, want de kans dat ik vanuit de vlucht een rit kan winnen, lijkt me klein. Dan zou ik liever voor het klassement gaan. Kom ik mezelf tegen, so be it”, vertelde Van Eetvelt woensdagavond op een persmoment van Lotto. “Maar ik heb wel nog wat van mijn rug. Gelukkig heb ik geen diepe schaafwonden, het zijn eerder de spieren die wat stijf zijn door de impact. Nu begint het stilaan te beteren, hopelijk is het tegen dit weekend nog beter. Starten doe ik sowieso, maar misschien stop ik zondag al.” Die laatste zin sprak de jonge Belg wel al lachend uit.


"De kans dat ik vanuit de vlucht een rit kan winnen, lijkt me klein. Dan zou ik liever voor het klassement gaan" Lennert Van Eetvelt - Lotto

Jenno Berckmoes (2M) start vol vertrouwen na zijn ritzege in de Baloise Belgium Tour. De laatste weken ging alles precies vanzelf voor mij”, aldus de Oost-Vlaming.  “Als de kans zich voordoet, ga ik die zeker grijpen, maar ik denk dat Arnaud en Lennert al meer bewezen hebben dan ik. Maar stel dat Arnaud erdoor zakt, dan kan ik mijn kans gaan. Zak ik erdoor, dan kan Lennert nog altijd meedoen… We gaan gewoon goed moeten communiceren, maar dat zal wel lukken.”


Arnaud De Lie (5M) is het derde speerpunt van de Belgische ploeg. “Fysiek voel ik me echt wel goed. In Zwitserland ging het beter en beter, op het BK voelde ik me goed. Als je me drie maanden geleden gezegd had dat ik met dit gevoel naar de Tour zou komen, had ik het wellicht niet kunnen geloven. Nu ben ik gewoon heel blij dat ik hier sta.” Jarrad Drizners (2M) en Jasper De Buyst (2M) moeten de sprintkopman ondersteunen.


Brent Van Moer (2M) en Sebastien Grignard (2M) zijn de twee andere renners in het team.

Movistar


Enric Mas (6M) is de klassementsman van de Spaanse armada. "We gaan ons concentreren op het podium", vertelde de 30-jarige klimmer donderdagavond na de ploegenprestentatie in Lille aan Eurosport. "Die eerste dagen? Ik weet er niet veel van, omdat we geen tijd hebben gehad om het te verkennen. Er zijn zoveel races en de voorbereiding heeft zoveel dagen in beslag genomen."


In de bergen kan Mas onder meer rekenen op Einer Rubio (4M): "Ik ga proberen om Enric te ondersteunen, maar ik zal ook veel vrijheid krijgen om voor etappes te gaan. Er zijn hele mooie etappes in de Pyreneeën en de Alpen, dus we gaan proberen om van de bergen te genieten", vertelde de Colombiaan aan ESPN. Teambaas Eusebio Unzué verwacht ook veel van Ivan Romeo (3M) en Pablo Castrillo (4M). "Ze zijn allebei super enthousiast om de Tour te ontdekken. Voor Iván is het ook zijn eerste grote ronde. Ze zullen allebei in topvorm zijn. Met Ivan gaan we proberen om hem twee, drie of vier dagen de ruimte te geven, in etappes die we interessant voor hem vinden. We zullen ook de tijdrit in de vijfde etappe aanstippen. Maar we doen het rustig aan."


Mas is dus de grote kopman van de ploeg, maar Unzué denkt niet alleen aan het klassement. "Het hoofddoel van het team is om te proberen een etappezege te behalen, iets wat ons al enkele jaren niet is gelukt."


Ivan Garcia Cortina (3M), Will Barta (2M), Gregor Muhlberger (2M) en Nelson Oliveira (2M) zijn de vijf andere renners in het achttal.



Picnic – PostNL


Geen klassementsambities bij Oscar Onley (4M), de 22-jarige Schot gaat voor etappezeges. “Dat lijkt me een goede eerste stap voor de Tour, want ik heb nog tijd genoeg om eens terug te komen voor een klassement in de Tour. Ik denk ook dat ik beter eerst voor een klassement kan gaan in de andere grote rondes”, vertelde Onley na de Ronde van Zwitserland.


Coach Max Winston licht de keuze voor de andere speerpunten toe op de ploegwebsite: “Voor de meer glooiende en overgangsetappes zijn Warren Barguil (3M) en Frank van den Broek (3M) ook goed uit de Ronde van Zwitserland gekomen, dus zij bieden ons daar opties. In de snellere finales hebben we twee goede kansen met Tobias Lund Andresen (4M) en Pavel Bittner (4M), die met de steun van het team hier aanwezig, mee kunnen doen op verschillende soorten etappes.”


De drie overige renners zijn Sean Flynn (2M), Niklas Markl (2M) en Tim Naberman (2M).


Red Bull – Bora – Hansgrohe


Na zijn opgave in de Giro, is het nog maar de vraag hoe goed Primoz Roglic (7M) voor de dag zal komen in de Tour. “Als ik eerlijk ben, heb ik het parcours nog niet bekeken. We hebben morgen nog een meeting”, vertelde de Sloveen donderdag in Lille. “Na de Giro heb ik wel aan de antibiotica gezeten, ook omwille van een bacterie.”



In welke vorm Roglic aan de start in Lille verschijnt, is dus nog een vraagteken. De twee snelle mannen van de ploeg, Jordi Meeus (5M) en Danny van Poppel (4M) bewezen de afgelopen weken wel dat ze in topvorm verkeren.


In het Eindhovens Dagblad verklapte de kersverse Nederlandse kampioen de rolverdeling: “Ik blijf de lead-out, maar krijg wel de vrijheid om te sprinten voor etappezeges. Er zijn heel lastige sprints in de Tour, wat in mijn voordeel is. Jordi komt net wat tekort voor dat soort aankomsten. Dat is zo gecommuniceerd en daar ben ik het mee eens.”


"Ik blijf de lead-out, maar krijg wel de vrijheid om te sprinten voor etappezeges" Danny van Poppel (Red Bull - Bora - Hansgrohe)

De taakverdeling bij de klassementsmannen lijkt minder duidelijk: naast Primoz Roglic kan de Duitse ploeg immers ook rekenen op de ijzersterke Florian Lipowitz (6M). “In de komende twee à drie jaar wil ik uitgroeien tot een klassementsrenner. Een overwinning in een grote ronde is misschien nog wat te veel gevraagd, maar een podiumplek is mogelijk als alles goed valt“, vertelde de Duitser onlangs aan L’Equipe.


Met Laurence Pithie (4M) en Aleksandr Vlasov (4M) telt Red Bull – Bora – Hansgrohe nog twee potentiële rittenkapers. Mick van Dijke (3M) en Gianni Moscon (2M) zullen de kopmannen moeten ondersteunen.


Soudal – Quick-Step

Bij haast geen enkele ploeg is het plan zo duidelijk. Een klassement nastreven met Remco Evenepoel (10M) en sprinten met Tim Merlier (8M).


“We hebben niet getwijfeld om hen allebei mee te nemen”, vertelde ploegleider Tom Steels. “Vanaf het moment dat het parcours bekendgemaakt werd, besloten we al dat we met Tim én Remco wilden gaan. Als je een van de beste sprinters hebt en één van de beste klassementsrenners, moeten we een balans vinden."


Tim Merlier krijgt op dag één al meteen een gouden kans op de gele trui: "Ik blijf er rustig onder. Er is maar een iemand die die gele trui kan pakken op de eerste dag. Als ik die niet pak, dan focus ik me op een andere etappe. Of de groene trui een doel is? Daar heb ik nog niet aan gedacht. Het puntensysteem is wat aangepast, waardoor het moeilijk wordt. Renners als Mathieu van der Poel en Wout van Aert hebben meer kans, denk ik."



Voor Remco Evenepoel is het zaak om de eerste dagen te overleven: “Het is hectischer dan vorig jaar. Ik kijk er niet naar uit, maar het is voor iedereen hetzelfde.”


Op dag vijf zal de olympische kampioen topfavoriet zijn in de tijdrit in Caen, is dat ook een gouden kans op geel? “Ik wil eerst die ritzege in de pocket hebben. Daarna zien we wel of daar een trui bij komt kijken.”


Merlier en Evenepoel worden de komende weken ondersteund door Mattia Cattaneo (4M), Valentin Paret-Peintre (4M), Maximilian Schachmann (4M), Ilan Van Wilder (4M), Bert Van Lerberghe (3M) en Pascal Eenkhoorn (2M).


TotalEnergies


Geen communiqué bij TotalEnergies. De Franse ploeg hult zich in stilzwijgen over hun ambities. Gelukkig gaf Anthony Turgis (3M) deze week wel toelichting op een speciaal ingerichte persconferentie voor kinderen. “Ik heb me in het verleden al in een aantal sprints kunnen mengen, dus ik denk dat ik het aan het einde van de etappe in Lille kan proberen. Het is misschien een unieke kans om de glee trui te dragen.”


Vorig jaar slaagde de Fransman er al eens in om een rit te winnen. “En vergeleken met 2024 voel ik me nu veel sterker in heuveletappes. Ik weet dat ik in de Dauphiné bijvoorbeeld enkele teams heb kunnen verrassen door mee te zitten in de ontsnapping in etappes die me gewoonlijk niet zo goed liggen. Ik begin dus aan de Tour als een betere klimmer.”


Emilien Jeannière (4M) is de sprinter van de ploeg, Steff Cras (3M) mag mikken op een mooi dagresultaat.



Jordan Jegat (3M), Mathieu Burgaudeau (2M), Alexandre Delettre (2M), Thomas Gachignard (2M) en Matteo Vercher (2M) zijn de overige renners in de achtkoppige selectie.

Tudor


De Zwitserse ploeg staat voor het eerst aan de start van de Tour en mikt meteen op dagsucces. Met man-in-vorm Julian Alaphilippe (4M) hebben ze alvast een kandidaat-etappewinnaar in hun rangen, de gewezen wereldkampioen heeft zelfs al een specifieke etappe in gedachten: “Etappe 2. Op papier past dat profiel echt bij onze kwaliteiten, met Marc Hirschi (4M) en mijzelf, dus we richten ons op die dag. Ik ben zelfs al naar de finale gaan kijken. Het bevalt me. We weten dat er later nog andere kansen komen, maar het is fijn om meteen een concreet doel te hebben om de Tour goed te beginnen.”


Alberto Dainese (5M) is een gevaarlijke outsider voor de eerste gele trui. De Italiaanse sprinter kan na etappezeges in de Giro en Vuelta zijn trilogie vervolledigen in de Ronde van Frankrijk.


Na twee opeenvolgende toptienplaatsen in het eindklassement van de Giro bergt Michael Storer (5M) zijn klassementsambities op. De Australiër heeft zijn zinnen gezet op etappezeges.


Veteraan Matteo Trentin (3M) neemt de taak van wegkapitein op zich. Marius Mayrhofer (3M), Marco Haller (2M) en Fabian Lienhard (2M) nemen de laatste plekjes in de Tourselectie in.

UAE


De ambitie van Tadej Pogacar (13M) lijkt ons duidelijk: Tourwinst. Maar wat mogen we verwachten van Joao Almeida (7M) en Adam Yates (6M)?


De Portugees blikte in de Purtugese sportkrant A Bola vooruit op de Tour: 'Ik zal Tadej vooral helpen in de bergen, maar het hangt natuurlijk ook af van wedstrijdsituaties wanneer ik hem moet beschermen of voor hem moet werken. Ik heb zelf geen specifiek resultaat voor ogen en dat zal hoe dan ook op de tweede plaats komen.”


Voor Adam Yates is de Tour al zijn tweede grote ronde van het seizoen. “De Giro is mijn hoofddoel”, vertelde de Brit in het voorjaar aan het Spaanse AS. “Daarna moet goed uitrusten en herstellen om fit genoeg te zijn om Pogacar in de Tour te helpen.”

Jhonatan Narvaez (4M), Pavel Sivakov (4M), Marc Soler (4M), Nils Politt (3M), Tim Wellens (3M) moeten Pogacar mee aan zijn vierde Tourzege helpen.



Uno-X Mobility


Als eerste ploeg maakte Uno-X zijn selectie bekend. Daarin was er geen plaats voor Alexander Kristoff. Met Soren Waerenskjold (4M) en Stian Fredheim (3M) rekenen de Scandinaviërs op twee andere snelle mannen.


Ploegleider Gino Van Oudenhove gaf bij In de Leiderstrui meer informatie over de rolverdeling:  'Met Soren is het dikwijls alles of niks, dus dan kan Stian ook zijn kansen pakken op de dagen dat het niks voor Soren zou zijn. Zo heeft hij het ook al gedaan in de Dauphiné en nog een pak andere koersen. Stian heeft een stap gezet, maar onze prioriteit is toch wel Soren.”


"Met Soren is het dikwijls alles of niks, dus dan kan Stian ook zijn kansen pakken op de dagen dat het niks voor Soren zou zijn" Gino Van Oudenhove (Ploegleider Uno-X Mobility)

In de bergetappes kan de Noorse formatie de broers Johannessen, Tobias (4M) en Anders (2M) uitspelen als kopmannen. “Voor mij zijn die mannen van hetzelfde niveau”, zegt Van Oudenhove. “Tobias heeft dit jaar een knieprobleem gekend, terwijl Anders voor het eerst een écht goede winter heeft gehad.”


“Het zijn mannen die graag koers maken, dus voor die eerste week zijn we ook niet bang”, aldus Van Oudenhove, die weet dat ze bij Uno-X de koers ook niet hoeven te dragen. “Tobias is iemand die ook al de Ronde van Vlaanderen en een pak andere klassiekers heeft gereden.”


Magnus Cort (4M) zal een vrije rol krijgen. De negenvoudige etappewinnaar in grote rondes reed een anonieme Dauphiné en gaf aan dat er nog ruimte voor verbetering was: “Er is nog wat werk aan de winkel. Ik heb wat meer punch nodig in de heuvels. Maar ik weet wat ik de komende 14 dagen moet doen”, vertelde Cort toen aan Feltet.dk. “Maar ik geloof in een tiende etappezege. Als ik in een ontsnapping kan komen, denk ik dat ik een goede kans heb.”



Verder nog in de Tourselectie: nationaal kampioen Andreas Leknessund (3M), Jonas Abrahamsen (3M) en Markus Hoelgaard (2M).


Visma – Lease a Bike


Net zoals bij Tadej Pogacar gaan we geen woorden vuilmaken aan de ambities van Jonas Vingegaard (11M). Bij Wout van Aert (8M) is het een heel ander verhaal, gaat onze landgenoot zich mengen in de sprints of niet? En gaat hij voor de groene trui? Van Aert kwam donderdag zelf met het antwoord voor de camera’s van Sporza: “Sprinten? Dat denk ik eigenlijk niet. Ik ben realistisch genoeg dat ik de echte topsprinters moeilijk kan kloppen en het is ook niet wat ik het liefst doe, dus zal ik me deze Tour vooral richten op de vele andere kansen die er liggen.”


Betekent dat ook dat de groene trui geen doel is? "Dat is alvast niet het doel dat we ons dit jaar gesteld hebben. Dat ik die eens gewonnen heb, is heel mooi. Maar ik heb veel meer genoten van al die etappezeges die ik heb kunnen halen. Daar wil ik me weer op richten”, besloot Van Aert die ook aangaf bijna helemaal hersteld te zijn van de buikgriep die hem vorig weekend van het BK hield. "Ik voel me nog niet zo goed als vorige week, maar ik ben hersteld en ik hoop dat het in de koers geen invloed zal hebben."


"Sprinten? Dat denk ik eigenlijk niet. Ik ben realistisch genoeg dat ik de echte topsprinters moeilijk kan kloppen" Wout van Aert (Visma - Lease a Bike)

Met Giro-winnaar Simon Yates (7M), Sepp Kuss (5M) en Matteo Jorgenson (7M) beschikt Vingegaard over een indrukwekkende klimtrein. Head of Performance Mathieu Heijboer gaf alvast meer uitleg aan Domestique: “Simon wist van tevoren dat hij beide grote rondes zouden rijden, dus daar hebben we rekening mee gehouden”, zegt Heijboer. “Hij was vermoeider, dus hij had meer tijd nodig, maar hij is hersteld en voelt zich klaar. We willen ook Matteo hoog houden in het algemeen klassement. Hij is daar erg gevaarlijk.”


Simon Yates bevestigde vrijdag de woorden van Heijboer op de persconferentie van Visma - Lease a Bike, de Brit lijkt zich te schikken in een rol als knecht: "'Deze rol heb ik nog nooit op me genomen. Het is iets nieuws voor me. De samenwerking tot dusver is goed, Jonas komt heel professioneel en relaxed op me over. Of ik zelf mijn kans zal gaan? Je weet nooit hoe het loopt, maar ik maak mij geen illusies." Jorgenson eindigde vorig jaar al achtste in de Tour en geeft aan ook dit jaar voor een goed klassement te gaan. "Ik wil vooral Jonas helpen. Dat kan ook door een klassement te rijden en hoog te blijven staan", aldus de Amerikaan. "Ik ben even goed als vorig jaar, ik voel me op mijn best. In de Dauphiné was het gevoel al gelijkwaardig, maar het startveld beter."


Ook Edoardo Affini (3M) ene de Belgen Tiesj Benoot (3M) en Victor Campenaerts (3M) zitten in de selectie van Visma-Lease a Bike.

XDS – Astana


In het perscommuniqué van XDS-Astana werden er geen ambities voor de Tour gedeeld, al lichtte Alexandre Vinokourov na de Giro wel al een tipje van de sluier in een interview met Bistrot Vélo. “We hebben niet echt een renner die voor meer dan een toptienplaats kan gaan in het algemeen klassement. We zullen dus net zoals in de Giro voor de bergrui gaan in de Tour.”


Blijf op de hoogte van al het nieuws in Sporza Wielermanagerland via Facebook, X en Instagram. Of stel je vraag aan andere Wielermanagers op ons Forum.

Comments


De Lead-Out is jouw gids doorheen het wielerseizoen, met een sterke focus op Sporza Wielermanager en Sporza Tourmanager. 

© 2021 by The Artifact. Proudly created with Wix.com

© 2024 foto's Flanders Classics

bottom of page