top of page

De Vueltamanager: deze redelijk geprijsde renners zijn een gokje waard

En plots is daar de Vuelta al. De Ronde van Spanje telt traditioneel minder grote namen dan de Tour, en dus meer obscure renners om mee te scoren. Van een geplaagde Spanjaard tot de perfecte ‘opvulsprinter’: wij geven alvast een voorzet.


Steffen De Schuyteneer, Matthew Riccitello en Ivan Romeo.
Steffen De Schuyteneer, Matthew Riccitello en Ivan Romeo.

Dat je best ene Tadej Pogacar (15M) in je Vueltamanager-ploeg zet, weet iedereen. Ook toppers als Mads Pedersen (11M), Wout van Aert (11M), Felix Gall (9M) en Richard Carapaz (8M) hoeven we niet meer te introduceren. Maar met welke renners van 5M of minder kan jij het verschil maken? Wij lichten een aantal interessante opties uit.


Algemeen klassement

Ja, wij blijven geloven in Cian Uijtdebroeks (5M). De 23-jarige Belg stond dit jaar aan de start van de Tour de France met ambitie om top 10 te rijden, maar werd al snel ziek. En zoals zo vaak bij renners die pech hebben in de Tour, hoopt hij op een herkansing in de Vuelta. Uijtdebroeks reed nog maar één keer een grote ronde uit, maar werd in die Vuelta van 2023 wel knap 8ste. Nog twee argumenten: zijn ploeg Movistar kent de weg in Spanje, en hij komt nog in aanmerking voor de witte trui.


Ook Uijtdebroeks’ ploegmaat Enric Mas (5M) kan straffe cijfers voorleggen in de Vuelta: hij werd er al driemaal 2de, en een keer 3de, 5de en 6de. Er wordt weleens lacherig gedaan over de 31-jarige Spanjaard (zoals eerder dit jaar in de Giro), en een veelwinnaar zal hij nooit worden, maar in een ronde van drie weken komt hij meestal op het einde bovendrijven. Hij lijkt nu net op tijd in vorm, zo bewijst zijn 5de plaats in de Ronde van Burgos.



Nog iemand met goede herinneringen aan de Vuelta is Matthew Riccitello (5M): de jonge Amerikaan werd er vorig jaar 5de. Met Felix Gall als duidelijke kopman bij Decathlon CMA CGM – de Oostenrijker was in de Giro de enige die in de buurt van Jonas Vingegaard kon blijven – zal Riccitello wellicht een knechtenrol toebedeeld krijgen. Maar dat zal hem er niet van weerhouden om zijn witte trui van vorig jaar met man en macht te verdedigen.


Ook Riccitello’s ploegmaat Léo Bisiaux (4M) zal wellicht dromen van de witte trui. Het 21-jarige Franse talent viel in het voorjaar op door knap 12de te worden in Luik-Bastenaken-Luik, en reed onlangs naar een 7de plaats in de Ronde van Burgos. Ook hij zal moeten kijken naar Gall, maar met een ongenaakbare Pogacar aan de start zal het toch vooral UAE Emirates-XRG zijn dat de koers moet controleren. Dat biedt mogelijkheden.


Luke Tuckwell (4M) kent een indrukwekkend debuutjaar bij de profs, met een 6de plaats in de Ronde van Romandië en een 2de in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (de vroegere Dauphiné). Aanvankelijk zou de 22-jarige Australiër binnen de selectie van Red Bull-Bora-Hansgrohe Primoz Roglic (7M) moeten bijstaan, maar na diens verstoorde voorbereiding (Roglic werd in juli aangereden op training) staat de Sloveen met veel twijfels aan de start. Dat biedt kansen voor Tuckwell, die zijn eerste grote ronde rijdt. Wel een kanttekening: Tuckwell moest de Ronde van Burgos verlaten wegens ziekte.


Nog een sterk jonkie dat onlangs zijn goede benen liet zien, is Marco Brenner (4M). De 23-jarige Duitser won de Ronde van Polen, al zal hij in Spanje renners én bergen van een ander kaliber tegenkomen. Eerder in het jaar werd hij ook al 4de in de Tour Down Under. Twee knappe uitslagen in de WorldTour, maar in het hooggebergte heeft hij zich nog niet echt kunnen bewijzen. Tudor gelooft alleszins in hem, hij staat zaterdag in Monaco aan de start als kopman.


Sprinters

Jordi Meeus (5M) is een topsprinter, die net onder de categorie met Philipsen, Merlier, Milan en Kooij thuishoort. Dan is 5M een koopje. Qua pure snelheid gaat het tussen hem en Matthew Brennan (7M) in deze Vuelta. Alleen … als we de vele voorbeschouwingen mogen geloven, zal Meeus niet veel sprintkansen krijgen. Opgelet, de 28-jarige Belg van Red Bull-Bora-Hansgrohe kan heus wel een pittig parcours aan, maar de Spaanse heuvels zijn van een ander kaliber dan de Vlaamse Ardennen. Toch zal hij vermoedelijk twee à drie keer kunnen meedoen voor de ritwinst.


Orluis Aular (4M) is dan misschien minder snel dan Meeus, maar de Venezolaan van Movistar verteert hoogtemeters wel makkelijker. In de laatste twee jaar is hij haast een zekerheid geworden op top 10-plaatsen in de Giro en de Vuelta: twee in de Giro 2026, vijf in de Vuelta 2025 en zes in Giro 2025. Op een overwinning in een grote ronde is het nog wachten, maar het is duidelijk dat de steile bergjes in Spanje en Italië hem opperbest liggen.


Ook Alessandro Romele (3M) kan een heuvel over en is snel in de sprint. In de Ronde van Polen werd hij zo in de derde etappe knap 3de. De 22-jarige Italiaan van XDS Astana reed ook al twee keer top 10 in Vlaanderen (Ename Samyn en Bredene-Koksijde, beide 2025) en staat voor zijn debuut in een grote ronde. Binnen diezelfde ploeg heeft Henok Mulubrhan (3M) gelijkaardige kwaliteiten. De 26-jarige Eritreëer reed dit seizoen al knappe resultaten bij elkaar, zij het in verre landen als China, Azerbeidzjan en Rwanda. Zowel Romele als Mulubrhan kan het ook via een lange vlucht proberen.



In het voorjaar was Steffen De Schuyteneer (3M) een must-have in de Wielermanager, in de semiklassiekers reeg hij de top 10-noteringen aan elkaar. In de Vuelta vindt de 21-jarige sprinter van Lotto-Intermarché net zoals Meeus een parcours minder op zijn maat. Toch zal hij erop gebrand zijn om in die paar etappes die hem liggen, prijs te rijden. Met dit deelnemersveld zou dat zomaar eens kunnen lukken.


19de in de Scheldeprijs, 23ste in de Ronde van Limburg: het zijn niet de opvallendste resultaten, maar voor een 22-jarige Mexicaan van het team Burgos Burpellet BH mag je ze toch ook niet onderschatten. In Turkije kwam César Macías (2M) al dichter bij het podium, en in China pakte hij zelfs zijn eerste profzege. Een perfecte ‘opvulsprinter’, als je het ons vraagt.


Aanvallers

Lorenzo Fortunato (5M) had van de Tour de France zijn hoofddoel gemaakt, maar werd uiteindelijk niet geselecteerd bij XDS Astana. De Vuelta dan maar. De Italiaan reed een degelijke voorbereiding, met een 10de plaats in de Ronde van Burgos, en zou zijn zinnen op het bergklassement hebben gezet. Al zal dat dan wel bij de genade van Pogacar moeten gebeuren. Het lukte Fortunato al eens eerder: in de Giro van 2025 werd hij tot bergkoning gekroond.


In het bolletjesklassement van de voorbije Tour de France moest Valentin Paret-Peintre (4M) alleen Carapaz en Pogacar voor zich dulden. Aangezien kwelduivel Carapaz waarschijnlijk op een klassement mikt, zien we de 25-jarige Fransman het in deze Vuelta nog eens proberen. Naar zijn vormpeil is het echter gissen: de renner van Soudal Quick-Step reed sinds de Tour nog geen enkele koers.


Nog zo’n aanvalslustige renner is Ivan Romeo (4M) van Movistar. Hij zal meer in de heuvels dan in de bergen proberen te scoren, en heeft met zijn tijdrit nog een extra wapen. In de proloog van 9km in Monaco gaat hij dan ook vol voor de rode trui. Zijn 3de plaats in het eindklassement van de Ronde van Polen geeft alvast blijk van een goede vorm.



Bij Lotto-Intermarché maakt Jarno Widar (4M) dan weer zijn groterondedebuut. Het is er een zonder klassementsambities, de 20-jarige Belg kan dus vol voor ritwinst gaan. "Jarno is een winnaar en met die instelling trekt hij ook naar Monaco", zegt ploegleider Mario Aerts bij Sporza. "Al zou hij ook al heel trots mogen zijn als er een top 5 uit de bus valt in de komende drie weken." Binnen die ploeg is het ook uitkijken naar de aanvalscapaciteiten van Lars Craps (2M).


Vorig jaar werd Finlay Pickering (2M) bij zijn debuut al knap 8ste in een etappe in de Vuelta, dit jaar wil de 23-jarige Brit beter doen. In de kleuren van Team Jayco AlUla reed de klimmer al naar een 9de plek in het eindklassement van de Ronde van Oostenrijk, en in de Ronde van Zwitserland (WorldTour) werd hij 13de. Hij lijkt zeker een gokje waard.


 Blijf op de hoogte van al het nieuws in Sporza Wielermanagerland via Facebook, Twitter en Instagram. Of stel je vraag aan andere Wielermanagers op ons Forum!

Opmerkingen


De Lead-Out is jouw gids doorheen het wielerseizoen, met een sterke focus op Sporza Wielermanager en Sporza Tourmanager. 

© 2021 by The Artifact. Proudly created with Wix.com

© 2024 foto's Flanders Classics

bottom of page